Originální výbava

Kdo jsme Historie Výzkum a vývoj Novinky Sponzoring Originální výbava


Kumho Tyre - celosvětový partner velké řady výrobců automobilů!

S ABS, ESP, elektronickou uzávěrkou diferenciálu a dalšími komponenty, které dnes výrazně ovlivňují jízdní dynamiku vozidla, požadují všichni výrobci automobilů pneumatiky, které dokonale reagují na elektronické řídicí systémy všech modelů! Komplikovaný vývojový proces pro takzvanou homologovanou pneumatiku v originálním vybavení může trvat až tři roky, ale v současné době bývá snaha na straně výrobců vozidel, v důsledku stále kratších modelových cyklů, zkrátit dobu na dva roky.

Během této doby inženýři společnosti Kumho úzce spolupracují s odpovědnými vývojáři, designéry a příslušnými zkušebními řidiči výrobců vozidel, společně se provádí řada experimentů, zkoušek v interiéru i venku a 3D simulace. První vývojová fáze trvá až tři měsíce a tvoří základ, na kterém Kumho začíná zlepšovat konkrétní vlastnosti pneumatiky pro příslušné vozidlo. Pokud například specifikace výrobce vozidla obsahují extrémně tiché a pohodlné rozvržení, inženýři společnosti Kumho budou upravovat vzorek běhounu nebo stopu vzorku běhounu základní pneumatiky tak, aby eliminovali jakékoli rušivé vibrace, které mohou být výsledkem ozvěn mezi podvozkem a pneumatikou. I malé úpravy mohou změnit hlučnost pneumatiky tak, aby přesně splňovala požadavky výrobce vozidla.

Kumho Tyre již dnes spolupracuje s automobilovým průmyslem na vývoji pneumatik pro vozidla, která budou uvedena na trh za dva až tři roky. Díky této úzké spolupráci má Kumho přístup k technickým znalostem, které si může dovolit jen málo výrobců pneumatik. Vývoj a testování pneumatik pro vozidla nové generace také znamená experimentování s nejnovějšími technologiemi a materiály, které výrobci automobilů vyžadují. Příkladem může být vývoj lehčí pneumatiky nebo pneumatiky s ještě nižším valivým odporem nebo pneumatiky v rozměru, který dnes ještě není k dispozici. Toto know-how samozřejmě přináší výhody i současným výrobkům, například použitím vylepšených směsí pro běhouny v probíhající výrobě. Neustálá výměna informací, společná optimalizace různých požadavků, stejně jako neustálá zpětná vazba od výrobce vozidla, vedou k dokonalé pneumatice a to vede k perfektnímu vozidlu. Za účelem dokončení schvalovacího procesu výrobce vozidla probíhá ještě industrializace a výroba, která může trvat až dalších šest měsíců. Homologovaná pneumatika se teprve poté uvede do své konečné podoby na trhu a teprve poté se provede konečné vyladění pneumatiky na vozidle. Pro některé výrobce existuje také zvláštní označení pneumatiky, například homologované pneumatiky BMW jsou označeny hvězdičkou.

Kumho má již mnohaleté zkušenosti v oboru originálního vybavení, například v roce 2007 jako první korejský výrobce pneumatik vybavil třídu Mercedes-Benz A homologovanými pneumatikami (185/65 R15 88H Solus KH15 MO)! V současné době je ve výrobních závodech vybavováno několik modelů prémiových výrobců BMW, Mercedes-Benz a Volkswagen a vozidel značek Jeep, Škoda, Renault, Hyundai a Kia.